1. Należy umieszczać treść wypowiedzi w większych akapitach. Rzadko – i to z uzasadnieniem – jeden akapit może mieścić jedno(!) lub dwa, trzy zdania. Między poszczególnymi akapitami w obrębie np. paragrafu, powinna być zachowana zasada spójności wypowiedzi.
2 Wyodrębniamy paragrafy wówczas, gdy ich treść przynajmniej mieści się na jednej stronie. Ani paragraf ani podrozdział nie mogą być napisane w oparciu o tylko jedną pozycję, chyba, że w tytule wyraźnie zostanie napisane, np. „Postawy rodzicielskie według Marii Ziemskiej”
3. Treść tytułów rozdziałów, podrozdziałów, paragrafów w pracy musi zgadzać się z zapisem w spisie treści. Również ich numeracja.
4. Uważać na język – styl, szyk, gramatykę, interpunkcję (przed ale, czyli, lecz, dlaczego stawiamy przecinki!!!), a także na stosowanie w pisowni „ę” i „ą” (głównie odmieniając przez osoby). Przypominam, że na końcu zdania powinna pojawić się kropka. Przypominam – nie kropek tylko w tytułach.
5. Wszędzie tam, gdzie podajemy w tekście nazwisko(a) lub piszemy np. „w świetle badań” podajemy źródło, czyli gdzie o tym przeczytaliśmy.
6. Zachować jednakową czcionkę w całej pracy – tak w tekście, jak i w tytułach, ale i w przypisach.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Komentarze są moderowane